logo
KategorieEsencje do twarzy - pielęgnacja

Dostępne w naszej kolekcji esencje do twarzy dbają o nawilżenie skóry, jej ochronę i regenerację. Są to wielofunkcyjne produkty, a wprowadzając je jako element swojej pielęgnacyjnej rutyny, szybko zobaczysz pozytywne efekty. Twoja cera stanie się gładsza, odzyska utracony blask i pozbędziesz się zmarszczek oraz niedoskonałości. Wszystko to dzięki dużej zawartości wysokiej jakości składników poddanych specjalnej obróbce, które przygotują Twoją skórę na przyswojenie większej ilości witamin i minerałów. Szczególnie polecamy linię MISSHA Time Revolution, której kosmetyki do twarzy stworzono za pomocą specjalnej metody fermentacji drożdży, pomagającej zachować ekstraktom pełnię swoich właściwości odżywczych.

Posiadamy esencje, które dostosować można do każdego rodzaju cery. Bez względu na to, czy szukasz czegoś, co pomoże Ci pozbyć się uczucia wysuszenia, zredukuje zmarszczki albo zrewitalizuje zmęczony naskórek, na pewno mamy coś dla Ciebie.

Czym jest esencja do twarzy?

Są to produkty odżywiające, charakteryzujące się płynną formułą na bazie wody, chociaż dostępne bywają też w formie żelowej lub kremowej. Popularne w koreańskiej pielęgnacji urody, trafiły także do Europy. To bardzo lekkie kosmetyki, nie obciążają skóry i można je stosować zaraz po użyciu toniku. Nie zawierają oleju i masła, a ich główną rolą jest dokładnie nawilżenie, ujędrnianie i regeneracja. Mimo lekkości, oferowane w KM Cosmetics esencje bogate są w zróżnicowane składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna, panthenol, niacynamid czy prebiotyki albo ekstrakty roślinne.

Nawilżająca esencja do twarzy wzbogaci Twoją rutynę pielęgnacyjną, przygotowując cerę do nałożenia kolejnych kosmetyków, poprawiając wchłanianie składników odżywczych, regenerując naskórek i wspomagając wydolność komórek, a także w przypadku ich odwodnienia.

Dla kogo jest esencja do twarzy?

Polecamy ją szczególnie osobom mającym problemy z wysuszoną cerą. Można mieć z tym kłopoty zwłaszcza spędzając dużo czasu w klimatyzowanych i intensywnie ogrzewanych pomieszczeniach. Bardzo pomaga także, gdy skóra jest zmęczona i okazuje oznaki starzenia. To bardzo uniwersalna esencja do twarzy, po której zauważysz poprawę niezależnie od wieku. W przypadku linii produktów MISSHA Time Revolution efekty takie są widoczne już nawet po dwóch tygodniach używania.

Jak używać esencji do twarzy?

Oferowane przez nas esencje do twarzy, jak na przykład MISSHA Time Revolution, tworzą na skórze barierę mającą na celu zatrzymanie wody, ale także pomagającą przyswoić więcej witamin i minerałów znajdujących się w kolejnych warstwach nakładanych kosmetyków. Nie należy więc obawiać się, że będzie stanowić przeszkodę dla kolejnych składników odżywczych, ani że nasz organizm mógłby sobie w jakiś sposób nie poradzić z taką ilością preparatów. Aplikując ją, warto zrobić to, wklepując opuszkami palców, zamiast używać wacików, uprzednio rozgrzewając na dłoni trochę ekstraktu. Jeśli posiadasz atomizer, dobrym pomysłem będzie wlanie w niego trochę esencji do twarzy i spryskanie się bezpośrednio. Nawilżona w taki sposób cera staje się bardziej chłonna i jest już gotowa na kolejne etapy pielęgnacyjnego rytuału. Dzięki temu, że jest delikatnie wilgotna, o wiele łatwiej nałożyć na nią serum, masło lub krem.

Podczas gdy tonik neutralizuje, ten artykuł regeneruje i odżywia, dlatego można go użyć zaraz po tonizacji.