logo
Kategorie

30 Sierpnia 2021 Kremy z filtrem do twarzy. Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna?

ochrona przeciwsloneczna

Chcesz zachować piękną, zdrową i młodą skórę? Zastanawiasz się, jak zapewnić sobie właściwą ochronę przeciwsłoneczną twarzy? Jakiego rodzaju kosmetyki oraz kremy należy stosować, a także co warto wiedzieć o rodzajach filtrów UV? Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć rzetelne informacje na ten temat, zapraszamy do lektury! Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym sugestiom łatwo znajdziesz idealny dla siebie preparat. 

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna to podstawa

Przeciwdziałanie fotostarzeniu się skóry ma kluczowe znaczenie dla zachowania jej w dobrej kondycji. Warto pamiętać, że nadmiar promieniowania słonecznego może skutkować powstawaniem różnych trudnych do usunięcia przypadłości, na przykład:

  • zmarszczek,

  • plam,

  • przebarwień.

Warto również mieć na uwadze fakt, że skóra, zwłaszcza na twarzy, narażona jest na promieniowanie UV nie tylko wtedy, gdy opalasz się na plaży. Słońce działa na nią przez cały rok – również wówczas, gdy jesteś w mieście, robisz zakupy, biegasz, lub idziesz na spacer. 

Dlatego warto stosować kremy z filtrem i inne produkty do pielęgnacji twarzy przez cały rok, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz oraz jaką aktywność właśnie uprawiasz. Regularne aplikowanie kosmetyków przeciwsłonecznych zapewni Ci skuteczną ochronę, a przy tym będzie sprzyjać zachowaniu zdrowia i młodego wyglądu Twojej skóry.

Rodzaj i wysokość filtra – co wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosmetyków przeciwsłonecznych. Warto jednak pamiętać, że nie każdy krem do twarzy będzie odpowiedni dla wszystkich użytkowników. Każdy z nas ma nieco inne potrzeby czy typ cery. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego produktu, powinieneś zastanowić się, czego właściwie szukasz. Duże znaczenie mają zarówno typ, jak i stopień zabezpieczenia przed promieniowaniem. Co to oznacza w praktyce? Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie, które ułatwi Ci dokonanie udanego zakupu.

Kosmetyki przeznaczone do ochrony przeciwsłonecznej mogą zawierać dwa rodzaje filtrów: 

  • organiczne (chemiczne), np. Mexoryl SX i Mexoryl XL, czy oktokrylen. Pochłaniają one fotony UV i przekształcają je w nieszkodliwe promieniowanie długofalowe oraz ciepło,

  • mineralne (fizyczne), np. tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Tworzą one na skórze tarczę, która odbija promienie słoneczne. Są szczególnie polecane dzieciom, kobietom w ciąży, karmiącym matkom, osobom o wrażliwej cerze.

Niektóre produkty przeciwsłoneczne mogą też zawierać mieszaninę obu tych rodzajów filtrów.

Istotne znaczenie ma również poziom ochrony przed słońcem, oznaczany symbolem SPF. Jego wartość określa, jak długo możesz pozostawać na słońcu, nie narażając swojej skóry na ryzyko poparzenia. Pod tym względem kremy i emulsje do opalania można podzielić na następujące typy:

  • najniższy poziom, czyli filtr SPF 6 i 10,

  • średnia ochrona – SPF 15, 20 i 25,

  • wysoka – SPF 30 i 50,

  • bardzo wysoka – SPF 50+.

krem z filtrem

Dlaczego należy chronić cerę przed słońcem?

Należy podkreślić, że czerwona, poparzona słońcem cera to nie tylko problem estetyczny, który samoczynnie rozwiąże się po kilku dniach. Nadmiar promieniowania słonecznego jest też jedną z głównych przyczyn trwałej utraty jędrności skóry. Prowadzi to do powstawania nieestetycznych zmarszczek oraz do przedwczesnego starzenia. Używanie odpowiednich dla danego typu cery kosmetyków przeciwsłonecznych pozwala wyeliminować te zagrożenia.

W skrajnych przypadkach nadmierna i długotrwała ekspozycja na promienie UV może nawet prowadzić do powstawania nowotworów. Dlatego właśnie bezpieczne opalanie jest tak istotną kwestią. 

Kosmetyki przeciwsłoneczne: ochrona i pielęgnacja w jednym

Warto pamiętać, że kosmetyki przeciwsłoneczne mogą nie tylko chronić przed promieniowaniem UV, ale też mieć dodatkowe funkcje i służyć pielęgnacji twarzy. W zależności od Twojego typu cery możesz zdecydować się na którąś z poniższych opcji:

Znalazłaś już kosmetyk dla siebie w naszej ofercie?

Właściwa pielęgnacja twarzy, zapewnienie jej ochrony przeciwsłonecznej to nie tylko kwestia urody, ale też zdrowia i dobrej kondycji. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom łatwo znajdziesz odpowiedni dla siebie typ kosmetyku. Wierzymy, że jego regularne stosowanie pomoże Twojej skórze na długo zachować piękny koloryt i jędrność, a Ty będziesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem.